O spoločnosti

Čo vznikne, keď spojíte meno amerického exprezidenta a fastfood? 
Výrobca džúsov. 

"Chceli sme zahranične znejúci názov, lebo na to v deväťdesiatych rokoch lepšie reagovali obchodní partneri. Carter je podľa bývalého amerického prezidenta, skrížili sme ho s názvom fastfoodu McDonald’s. Páčilo sa nám, že sme vytvorili meno, ktoré sa dá personifikovať." 
Milan Pašmik, predseda predstavenstva

 

McCarter je slovenská výrobno-obchodná spoločnosť založená v roku 1997. Sme výrobcom renomovaných slovenských značiek Body&Future, RIO COLD PRESS, Rio Fusion, Zeus a V12, ktoré úspešne exportujeme do Česka, Maďarska a Slovinska. Sme dovozcom a distribútorom značiek chorvátskej minerálnej vody Jana, chorvátskych cukroviniek Kraš, nemeckých čajov Teekanne a amerických nápojov AriZona

Viac ako 50% produkcie spoločnosti je určených na export. 

Za svoje produkty získavame medzinárodne ocenenia v kategórií inovatívnych nápojov.

Sme držiteľom osvedčenia o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj vydané Ministerstvom školstva vedy a výskumu. Máme vybudovanú vývojovú základňu so silným personálnym obsadením pod vedením Ing. Jána Durca PhD., odborníka v danej oblasti. 

Sme zapojení do medzinárodného konzorcia na rozvoj bioaktívnych a senzoricky aktívnych látok. 
Realizujeme experimentálny výskum pre americkú skupinu JBT (výskum sa týka využitia inertných plynov v procese studeného aseptického plnenia a hľadáme nové ekologické metódy sterilizácie obalov v studenej aseptickej technológií). 

Formou experimentálneho laboratória ďalej rozvíjame technológiu studeného aseptického plnenia. Naše laboratória sú vybavené modernou technológiou, vrátane plynovej chromatografie. 

Vyrábame organické produkty. Certifikáty kvality: ISO 22000, ISO 9001, IFS. V oblastí technológií sme excelentne vybavení pre akékoľvek plnenie v režime COLDPRESS ASEPTIC. 

Ako jediní plníme do nápojov špeciality, napr. kúsky ovocia, chia, bazalkové či ľanové semienka, proteínové nápoje. 

Viac o našom príbehu sa dočítate v článku magazínu FORBES.