Iniciatíva DOMA NAKUPUJEM

 

Stali sme sa súčasťou iniciatívy na podporu domácej spotreby- DOMA NAKUPUJEM

 

Slovenská sporiteľňa spolu s desiatkami slovenských firiem spúšťa iniciatívu DOMA NAKUPUJEM, ktorou sme sa aj my stali súčasťou.

Predvianočný čas a obdobie letných dovoleniek, sú obdobím, kedy Slováci najviac nakupujú mimo Slovenska. Podľa odhadov analytikov odchádza na platbách kartou zo Slovenska 1,6 miliardy eur ročne, čo je v priemere na človeka 290 eur. Slováci najčastejšie nakupujú mimo Slovenska spotrebný tovar, ako potraviny, oblečenie či vybavenie do bytu. Podľa odhadov z minulého roka, sme pred Vianocami v zahraničných obchodoch na e-shopoch minuli takmer 300 mil. eur. Doma tak prichádzame o vysokú čiastku peňazí, ktorou by sme mohli podporiť domáce firmy, obchodníkov, ktorí to v súčasnej situácii vôbec ľahké nemajú. Peniaze by taktiež pomohli pre udržanie zamestnanosti v čase, keď sú tisícky pracovných miest ohrozené. 

 

DOMA NAKUPUJEM 

Cieľom podnikateľskej iniciatívy Doma nakupujem je upriamiť pozornosť na podporu domácej ekonomiky a zamestnanosti. Podpora lokálnosti, lokálnych výrobkov a predajcov sa stala kľúčovejšia ako kedykoľvek predtým. 

Kúpou výrobku u dôveryhodného obchodníka na Slovensku môžete podporiť domácu ekonomiku a cez odvedené dane aj fungovanie štátu.

Veľmi oceňujeme iniciatívu Slovenskej sporiteľne a sme nesmierne radi, že môžeme byť jej súčasťou. Tešíme sa z posolstva tejto iniciatívy, ktoré podporuje dôležitosť nákupov doma. Taktiež ako firma sme museli reagovať na aktuálnu situáciu a prispôsobiť sa. Toto obdobie je naozaj náročné, ale veríme, že spoločne ho zvládneme. Je naozaj dôležité vyzdvihovať potrebu lokálnych firiem, predajcov a výrobkov, pretože mnoho ľudí si neuvedomuje ako pozitívne to pomáha zamestnanosti na Slovensku. 

 

 

Zdieľať: