McCarter stojí pri Vás aj v tažkých časoch

Momentálna situácia nás učí pomáhať ešte viac – spoločne to prekonáme oveľa jednoduchšie. 

Pomoc je to, čo v súčasnej situácii potrebujeme ešte viac ako kedykoľvek predtým. Každý z nás na vlastnej koži pocítil následky pandémia, poznačila nás a o to viac na miestach, kde to nebolo ľahké ani predtým. Preto sme využili naše možnosti a podporili organizácie, ktoré to najviac potrebujú. Aj my sme sa stali dobrovoľníkmi, ktorí chcú pomáhať a odovzdať nielen produkty, ale aj  svoj čas a uznanie ľuďom, ktorí stoja v prvej línii. Pomohli sme ľuďom, ktorí sú najviac zasiahnutí touto ťažkou a náročnou situáciou. Podporili sme nasledujúce organizácie: Červený kríž, Centrum pre deti a rodiny Repuls, OZ VAGUS - program Domec, Nemocnica akademika Ladislava Dérera (Kramáre), Nota bene a Billu, ktorá poskytla balíčky pre šestnásť tzv. biohazard  tímov z celého Slovenska. Dokopy sme odovzdali viac ako 3000 kusov našich produktov v podobe pitného režimu, ktorými sme chceli spríjemniť deň ľuďom v zariadeniach a potešiť ich. 

V jeden deň sme postupne  dokázali odovzdať produkty na miesta, kde so situáciou statočne bojujú. Jedným z takých miest je aj Nemocnica akademika Ladislava Dérera (Kramáre). „Ihneď po dodaní sme začali s distribúciou na oddelenia, kde majú Covid-19 alebo suspektných pacientov na Covid-19 a to je Klinika infektológie a geografickej medicíny, III.interná klinika, Chirurgická klinika a I. gynekologicko - pôrodnícka klinika. Samozrejme sme produkty odovzdali aj do kontajnerov, kde sa testujú ľudia na Covid–19, do registrácie pacientov na Centrálnom prijímacom oddelení a v Poliklinike, ako aj príslušníkom polície a vojska,“ poďakovala Alica Freyer. Produkty putovali nielen ľuďom ktorí sú momentálne v prvej línii a nasadzujú svoje životy, ale aj tým, ktorí sú nakazení a týmto spôsobom sme im vedeli spestriť a spríjemniť deň. 

Pomoc smerovala aj predajcom Nota bene. Takto sme im aj my pomohli prežiť tie najťažšie časy. „Klienti, predajcovia Nota bene sa veľmi potešili. Časť Rio štiav dostali ako súčasť dvojtýždňových potravinových a hygienických balíčkov (keďže ide predovšetkým o trvanlivé potraviny - vitamínová šťava Rio je veľmi prijemným spestrením takého balíčka - v priebehu minulého týždňa sa podarilo rozdať plošne všetkým predajcom Nota bene takmer 130 takých balíčkov), ďalšiu časť dostali predajcovia spolu s rozvozom teplých obedov. Ďakujeme a aj v budúcnosti sa potešíme podobnej pomoci.“ vyjadril sa Tomáš Dobrovič. Pocit, keď viete že to čo robíte, robíte pre dobrú vec, je obrovským hnacím motorom.  

Podporu v podobe pitného režimu sme zabezpečili aj Červenému krížu, kde sme sa na deň stali aj dobrovoľníkmi. „Veľmi si vážime túto podporu a sme za ňu veľmi vďační. Produkty sme odovzdali ľuďom v prvej línii, ale aj ľuďom, ktorí sú odkázaní na základnú starostlivosť a nemôžu si dopriať nejaký nadštandard. Nápoje sme teda odniesli aj do domovov seniorov, ktoré patria mestu Nitra, do domov opatrovateľských služieb a do Národnej transfúznej služby. Poskytneme ich aj záchranárskym posádkam v Nitre.“ vyjadrila sa Beáta Miškovičová, ktorá vedie územný spolok slovenského Červeného kríža v Nitre. S Pani Beátou sme strávili prijemný pracovný deň, keď sme roznášali produkty do rôznych centier a mali sme šancu prispieť nielen nimi, ale aj časom a hlavne sme videli, akú ťažkú prácu denne absolvujú. 

Situácia nás učí myslieť ešte viac na druhých, ktorí to nemajú jednoduché. Učí nás vážiť si to najzákladnejšie, čo  v živote máme, a to je  zdravie, rodina, láska, súdržnosť, pochopenie a spolupatričnosť.

 

 

 

Zdieľať: